Kommunestyret i Nordre Follo

Disse 47 representantene sitter i kommunestyret for Nordre Follo kommune. Se navn på representanter og vararepresentanter.

Miljøpartiet De Grønne

Representanter
Hans Martin Enger (1981, Sofiemyr)
Marthe Arnesen (1982, Finstad)
Charlotte Hol (1991, Sofiemyr)
Jens Nordahl (1970, Kolbotn)
Maja Solveig Kjelstrup Ratkje (1973, Svartskog)

Vararepresentanter
Jon Finngard Moe (1979, Ski)
Solveig Eriksen (1992, Langhus)
Kristian Kallevik (1979, Siggerud)
Ingrid Marie Nissen (1965, Kolbotn)
Ingvild Tafjord (1981, Kolbotn)
Ingrid Kalstad-Sjødalstrand (1963, Svartskog)
Rebekka Alette Skaar (1988, Svartskog)
Svein Reid (1970, Kolbotn)

Venstre

Representanter
Camilla Edi Hille (1974, Ski)
Lars Magnus Günther (1971, Kråkstad)
Stian Skarsheim Magelssen (1993, Oppegård)

Vararepresentanter
Christian Pedersen (1971, Ski)
Ingrid Caterina Berger Cameron (1996, Trollåsen)
Inger Johanne Bjørnstad (1946, Solbråtan)
Ketil Larsen (1964, Kolbotn)
Anne Marie Gamme (1968, Hellerasten)
Jan Magnus Lindin (1981, Oppegård)

Senterpartiet

Representanter
Tor Anders Østby (1964, Kråkstad)
Hilde Jorun Widerberg (1962, Tårnåsen)
Paal Alexander Sjøvall (1971, Kolbotn)

Vararepresentanter
Reidar Aasgaard (1955, Greverud)
Victor Krüger (1962, Skotbu)
Jakob Simonhjell (1974, Skotbu)
Torhild Solem (1950, Ski)
Remi Moen(1971, Oppegård)
Anders Eidsvaag Graven (1974, Skotbu)

Kristelig Folkeparti

Representanter
Simen Bondevik (2000, Oppegård)

Vararepresentanter
Dag Andreas Fedøy (1972, Ski)
Kjell Magne Bondevik (1947, Kolbotn)
Per Eivind Jensen (1961, Trollåsen)
Inger Anette Sandvand Dahlen (1978, Kolbotn)

Rødt

Representanter
Tore Bernt Kristiansen (1948)

Vararepresentanter
Martin Fjeldstad Olaisen (1979)
Eva Oddveig Karlsen (1952)
Anders Bodahl (1979)
Marianne Nesse-Aarrestad (1980)

Sosialistisk Venstreparti

Representanter
Elin Skifjell (1976, Kråkstad)
Charlotte Rødland Kristiansen (1998, Myrvoll)
Jon Heikki Aas (1963, Ski)

Vararepresentanter
Håkon Arald Gulbrandsen (1969, Sofiemyr)
Jonas Hajoo (1993, Langhus)
Stein Bjørlo (1944, Langhus)
Khanh Thanh Nguyen (1954, Trollåsen)
Bård Egil Hogstad (1967, Skotbu)
Ronja Marte Andresen (1989, Langhus)

Pensjonistpartiet

Representanter
Ola Øygard (1940, Ski)
Gunnar B. Vegsgaard (1942, Ski)

Vararepresentanter:
Jan-Erik Evensen (1958, Langhus)
Kjell Johansen (1954, Kråkstad)
Arild Jahren (1950, Langhus)
Alf Chr. Aadahl (1941, Ski)
Reidun Peters (1948, Ski)

Arbeiderpartiet

Representanter
Hanne Opdan (1965, Langhus)
Oddbjørn Lager Nesje (1977, Kolbotn)
Silje Brekke Bakken (1997, Siggerud)
Anne-Beth Skrede (1967, Kolbotn)
Roar Thun (1966, Langhus)
Håkon Ahrén Heløe (1996, Sofiemyr)
Ronny Sigde (1960, Ski)
Kjell Arne Ekeberg (1950, Ski)
Azar Ul-Hassan (1968, Oppegård)
Inger–Lise Kvifte Andresen (1944, Langhus)
Therese Bae (1980, Oppegård)

Vararepresentanter
Elisabeth Gade (1975, Kolbotn)
Bodil Slettvoll Øvergård (1981, Langhus)
Mani Hussaini (1987, Sofiemyr)
Shahid Jamil (1974, Langhus)
Bjørn Gunnar Ganger (1949, Kolbotn)
Charlotte Næss (1977, Langhus)
Per Ole Melgård (1977, Langhus)
Annar Bakken (1973, Langhus)
Hilde Sønnervig (1969, Ski)
Liv Kristin B. Rundberget (1961, Langhus)
Eli Børde Bærland (1957, Oppegård)
Trond Gram (1976, Sofiemyr)
Marit Stangebye Nielsen (1964, Ski)
Kersti Ahrén Heløe (1965, Sofiemyr)

Fremskrittspartiet

Representanter
Knut Tønnes Steenersen (1968, Langhus)
Jarle Ørnebo (1970, Kolbotn)
Monica Dervo-Lehn (1983, Siggerud)
Per Ulv Haukeland (1968, Tårnåsen)

Vararepresentanter
Nicklas Olsen Hoff (2000, Sofiemyr)
Anne-Marie Torgersen (1956, Siggerud)
Stellan Hjerpset-Østlie (2001, Siggerud)
Zafar Iqbal (1968, Oppegård)
Kjell-Rune Resstun (1954, Langhus)
Aleksander Torgersen Arnesen (1988, Siggerud)
Adrian Kvernbråten (1994, Oppegård)

Høyre

Representanter
Thomas Sjøvold (1976, Kolbotn)
Anne Kristine Linnestad (1961, Langhus)
Melissa Kristiansen (1990, Kolbotn)
Helge Marstrander (1968, Oppegård)
Helge Bunæs (1963, Ski)
Lise Feren Rirsch (1968, Ski)
Bjørn Arne Kløvstad (1960, Kolbotn)
Knut Oppegaard (1963, Oppegård)
Benthe Austad Biltvedt (1953, Oppegård)
Cecilie Dahl-Jørgensen Pind (1974, Ski)
Hege Elise Blix Mortensen (1973, Oppegård)
Halvor Stormoen (1949, Kolbotn)
Sara Neumann Habberstad (1972, Oppegård)
Johan Kristian Bjerke (1961, Ski)

Vararepresentanter
Daad Gjerde (1956, Sofiemyr)
Lars-Erik Hemsen (1978, Ski)
Lars Roar Masdal (1963, Tårnåsen)
Kristin Næss Stub (1982, Ski)
Halvor Eikeland (1946, Kolbotn)
Jan Thomas Birkeland (1968, Oppegård)
Lola Anita Stormorken (1937, Kolbotn)
Paul Hjalmar Gjetrang Leirtrø (2000, Skotbu)
Kristian Forslund (1971, Langhus)
Reidar Samuelsen (1962, Oppegård)
Eirik Jarle Holmlund (1963, Sofiemyr)
Hans Martin Larssen (1956, Langhus)
Silje Margrethe Andresen (1975, Tårnåsen)
Bjørnar Myrvang-Øien (1987, Siggerud)
Michael Sars Norum (1980, Ski)
Tomm Ivar Svensen (1946, Svartskog)
Harald Osmundsen (1946, Sofiemyr)

Sist endret: 10.05.2020