Kommunestyret

Kort fortalt

  • Kommunestyret er kommunens øverste politiske styreorgan.
  • Kommunestyret velges i kommunestyre- og fylkestingsvalg hvert fjerne år.
  • Kommunestyret i Nordre Follo har 47 representanter.

Kommune- og fylkestingsvalg 2019

Resultatet i kommunestyre- og fylkestingsvalget 9. september 2019 bestemte fordelingen av representantene. 

Se Valgdirektoratet 

Høyre

Thomas Sjøvold (1976, Kolbotn)
Anne Kristine Linnestad (1961, Langhus)
Melissa Kristiansen (1990, Kolbotn)
Helge Marstrander (1968, Oppegård)
Helge Bunæs (1963, Ski)
Lise Feren Rirsch (1968, Ski)
Bjørn Arne Kløvstad (1960, Kolbotn)
Knut Oppegaard (1963, Oppegård)
Benthe Austad Biltvedt (1953, Oppegård)
Cecilie Dahl-Jørgensen Pind (1974, Ski)
Hege Elise Blix Mortensen (1973, Oppegård)
Halvor Stormoen (1949, Kolbotn)
Sara Neumann Habberstad (1972, Oppegård)
Johan Kristian Bjerke (1961, Ski)


Arbeiderpartiet 

Hanne Opdan (1965, Langhus)
Oddbjørn Lager Nesje (1977, Kolbotn)
Silje Brekke Bakken (1997, Siggerud)
Anne-Beth Skrede (1967, Kolbotn)
Roar Thun (1966, Langhus)
Håkon Ahrén Heløe (1996, Sofiemyr)
Ronny Sigde (1960, Ski)
Kjell Arne Ekeberg (1950, Ski)
Azar Ul-Hassan (1968, Oppegård)
Inger–Lise Kvifte Andresen (1944, Langhus)
Therese Bae (1980, Oppegård)


Miljøpartiet De Grønne

Hans Martin Enger (1981, Sofiemyr)
Marthe Arnesen (1982, Finstad)
Charlotte Hol (1991, Sofiemyr)
Jens Nordahl (1970, Kolbotn)
Maja Solveig Kjelstrup Ratkje (1973, Svartskog)


Fremskrittspartiet

Knut Tønnes Steenersen (1968, Langhus)
Jarle Ørnebo (1970, Kolbotn)
Monica Dervo-Lehn (1983, Siggerud)
Per Ulv Haukeland (1968, Tårnåsen)


Venstre

Camilla Edi Hille (1974, Ski)
Lars Magnus Günther (1971, Kråkstad)
Stian Skarsheim Magelssen (1993, Oppegård)

Senterpartiet

Tor Anders Østby (1964, Kråkstad)
Hilde Jorun Widerberg (1962, Tårnåsen)
Paal Alexander Sjøvall (1971, Kolbotn)


Sosialistisk venstreparti

Elin Skifjell (1976, Kråkstad)
Charlotte Rødland Kristiansen (1998, Myrvoll)
Jon Heikki Aas (1963, Ski)


Pensjonistpartiet

Gunnar B. Vegsgaard (1942, Ski)  
Ola Øygard (1940, Ski)

Kristelig folkeparti

Simen Bondevik (2000, Oppegård)

Rødt

Tore Bernt Kristiansen (1948)


Vararepresentanter

Høyre

Daad Gjerde (1956, Sofiemyr)
Lars-Erik Hemsen (1978, Ski)
Lars Roar Masdal (1963, Tårnåsen)
Kristin Næss Stub (1982, Ski)
Halvor Eikeland (1946, Kolbotn)
Jan Thomas Birkeland (1968, Oppegård)
Lola Anita Stormorken (1937, Kolbotn)
Paul Hjalmar Gjetrang Leirtrø (2000, Skotbu)
Kristian Forslund (1971, Langhus)
Reidar Samuelsen (1962, Oppegård)
Eirik Jarle Holmlund (1963, Sofiemyr)
Hans Martin Larssen (1956, Langhus)
Silje Margrethe Andresen (1975, Tårnåsen)
Bjørnar Myrvang-Øien (1987, Siggerud)
Michael Sars Norum (1980, Ski)
Tomm Ivar Svensen (1946, Svartskog)
Harald Osmundsen (1946, Sofiemyr)

Arbeiderpartiet 

Elisabeth Gade (1975, Kolbotn)
Bodil Slettvoll Øvergård (1981, Langhus)
Mani Hussaini (1987, Sofiemyr)
Shahid Jamil (1974, Langhus)
Bjørn Gunnar Ganger (1949, Kolbotn)
Charlotte Næss (1977, Langhus)
Per Ole Melgård (1977, Langhus)
Annar Bakken (1973, Langhus)
Hilde Sønnervig (1969, Ski)
Liv Kristin B. Rundberget (1961, Langhus)
Eli Børde Bærland (1957, Oppegård)
Trond Gram (1976, Sofiemyr)
Marit Stangebye Nielsen (1964, Ski)
Kersti Ahrén Heløe (1965, Sofiemyr)

Miljøpartiet De Grønne 

Jon -Finngard Moe (1979, Ski)
Solveig Eriksen (1992, Langhus)
Kristian Kallevik (1979, Siggerud)
Ingrid Marie Nissen (1965, Kolbotn)
Ingvild Tafjord (1981, Kolbotn)
Ingrid Kalstad-Sjødalstrand (1963, Svartskog)
Rebekka Alette Skaar (1988, Svartskog)
Svein Reid (1970, Kolbotn)

Fremskrittspartiet 

Nicklas Olsen Hoff (2000, Sofiemyr)
Anne-Marie Torgersen (1956, Siggerud)
Stellan Hjerpset-Østlie (2001, Siggerud)
Zafar Iqbal (1968, Oppegård)
Kjell-Rune Resstun (1954, Langhus)
Aleksander Torgersen Arnesen (1988, Siggerud)
Adrian Kvernbråten (1994, Oppegård)

Venstre 

Christian Pedersen (1971, Ski)
Ingrid Caterina Berger Cameron (1996, Trollåsen)
Inger Johanne Bjørnstad (1946, Solbråtan)
Ketil Larsen (1964, Kolbotn)
Anne Marie Gamme (1968, Hellerasten)
Jan Magnus Lindin (1981, Oppegård)

Senterpartiet 

Reidar Aasgaard (1955, Greverud)
Victor Krüger (1962, Skotbu)
Jakob Simonhjell (1974, Skotbu)
Torhild Solem (1950, Ski)
Remi Moen(1971, Oppegård)
Anders Eidsvaag Graven (1974, Skotbu)

Sosialistisk venstreparti 

Håkon Arald Gulbrandsen (1969, Sofiemyr)
Jonas Hajoo (1993, Langhus)
Stein Bjørlo (1944, Langhus)
Khanh Thanh Nguyen (1954, Trollåsen)
Bård Egil Hogstad (1967, Skotbu)
Ronja Marte Andresen (1989, Langhus)

Pensjonistpartiet

Jan-Erik Evensen (1958, Langhus)
Kjell Johansen (1954, Kråkstad)
Arild Jahren (1950, Langhus)
Alf Chr. Aadahl (1941, Ski)
Reidun Peters (1948, Ski)

Kristelig folkeparti 

Dag Andreas Fedøy (1972, Ski)
Kjell Magne Bondevik (1947, Kolbotn)
Per Eivind Jensen (1961, Trollåsen)
Inger Anette Sandvand Dahlen (1978, Kolbotn)

Rødt 

Martin Fjeldstad Olaisen (1979)
Eva Oddveig Karlsen (1952)
Anders Bodahl (1979)
Marianne Nesse-Aarrestad (1980)