Nye Sofiemyr skole åpnet

Det var en stor dag for store og små da den nye skolen på Sofiemyr åpnet for elever og ansatte.
Prosjektleder Pau Canal Fernandez NF kommune og Espen Sagmo Larsen OPVC
Nye Sofiemyr barneskole åpnet for elever og ansatte 23. april 2025.
Mange har ventet lenge på den nye skolen - og endelig kunne den nye skolen tas i bruk. 
 
- Det var veldig flott å se at hele uteområdet ble tatt i bruk allerede første dag, forteller prosjektlederne Pau Canal Fernandez i Nordre Follo kommune og Espen Sagmo Larsen fra WSP Norge AS.
 
For det var liten tvil om at det store uteområdet som strekker seg rundt hele den nye skolen, var populært, da vi besøkte skolen på innflyttingsdagen.  Det flotte utearelealet skal være en læringsarena med lekeapparater og pedagogiske elementer.  
 

Solceller på taket

Skolen er bygget med passivhusstandard og resirkulerte byggevarer og materialer, massivtre og solceller på taket. Dette kan elevene følge med på via en tv-skjerm ved inngangen til skolen. 

Stort uteareal for alle 

Området skal fungere som et nærmiljøanlegg etter skoletid og på kveldstid. Skolen er en fire-parallell barneskole, med plass til 784 elever og 90-100 ansatte. Betonmast Østfold har vært entreprenør. 

Vi gratulerer ansatte, elever og lokalsamfunnet med en ny flott skole. 


 

 
 

Sist endret: 25.04.2025