En feiring av mangfold og fellesskap

Kvalifiseringssenteret samlet deltakere og ansatte til sin årlige kulturfest – en fargerik dag fylt med mat, musikk og sterke møter mellom mennesker fra hele verden.
Mat fra alle verdenshjørner

Kvalifiseringssenteret arrangerte nylig sin årlige kulturfest – og for en fest det ble! Lokalet var fylt med mat, musikk og dans fra alle verdenshjørner, nydelige nasjonaldrakter og en varm og inkluderende stemning.

Deltakere, lærere og ansatte sto sammen bak arrangementet og skapte en feiring preget av fellesskap og stolthet. Virksomhetsleder Ban Salah Hashem er stolt av innsatsen og engasjementet som ligger bak.

– Dette er et resultat av mennesker som virkelig ønsker å skape noe sammen. Det er inspirerende å se, sier han.

Ordføreren var med på festen

Ordfører Cecilie Pind var også til stede under kulturfesten. Hun holdt tale, smakte på mat fra ulike deler av verden og fikk oppleve variert og engasjerende underholdning.

– Dette var skikkelig gøy å få være med på, sier hun.

I talen sin trakk hun særlig fram følelsen av fellesskap som preget dagen:

– I dag feirer vi mangfoldet – ikke som et ord, men som en opplevelse. For det er nettopp det vi kjenner på her i dag – glede, farger, musikk og fellesskap, sa Cecilie Pind.

Et mangfold som styrker fellesskapet

Kvalifiseringssenteret har 315 deltakere fra 46 ulike nasjonaliteter. Sammen representerer de et stort mangfold av erfaringer, språk og kulturer – noe som gir verdi både til senteret og til lokalsamfunnet.

Kulturfesten er et viktig bidrag til å bygge fellesskap på tvers av bakgrunner, og viser hvordan mangfold kan være en styrke i praksis.

 

Sist endret: 15.06.2026